Naujos PVM taisyklės nuotolinei prekybai (e-commerce)
Iki 2021 m. liepos 1 d. Lietuvos bendrovės, kurios vykdo nuotolinę prekybą prekėmis ES viduje su kitoje ES valstybėje narėje esančiais pirkėjais, o apyvarta viršija tam tikrą ribą (35 000 EUR arba 100 000 EUR, priklausomai nuo valstybės narės), turi registruotis ir mokėti PVM pirkėjo valstybėje narėje. Tai labai brangu ir sudėtinga.
Nuo 2021 m. liepos 1 d. įsigalioja naujos taisyklės. Pagal šias naująsias taisykles, viršijus 10 000 EUR pardavimo ribą ES pirkėjams, PVM gali būti mokamas Lietuvos mokesčių administratoriui (VMI), jei įmonė įsisteigusi Lietuvoje. Bendrovės galės lengvai registruotis „vieno langelio“ principu veikiančioje sistemoje (OSS), kurioje galės deklaruoti ir sumokėti PVM, mokėtiną kitoje valstybėje narėje.
Kas yra „vieno langelio“ principu veikianti sistema (OSS)?
OSS yra elektroninė sistema, kuri įmonėms supaprastina PVM mokėjimą ir administravimą visoje ES, nes suteikia jiems galimybę:
- elektroniniu būdu PVM tikslais registruotis vienoje valstybėje narėje visiems nuotoliniams prekių pardavimams ES ir „verslas vartotojui“ paslaugų tiekimui, taip išvengiant registracijos PVM mokėtoju keliose valstybėse narėse;
- deklaruoti ir sumokėti PVM už visų šių prekių tiekimą ir paslaugų teikimą vienoje ketvirtinėje elektroninėje deklaracijoje;
- bendradarbiauti su savo valstybės narės mokesčių administratoriumi savo gimtąja kalba, net jeigu vykdoma tarptautinė prekyba.
Kai pradėsite naudotis OSS, turėsite:
- taikyti PVM tarifą, galiojantį valstybėje narėje, į kurią išsiunčiamos prekės arba kurioje teikiamos paslaugos;
- surinkti PVM iš pirkėjo vykdydami nuotolinę prekybą prekėmis arba teikdami paslaugas ES viduje;
- pateikti elektroninę ketvirtinę PVM deklaraciją per OSS portalą;
- kas ketvirtį sumokėti PVM deklaracijoje deklaruotą PVM sumą;
10 metų išlaikyti įrašus apie visus reikalavimus atitinkančius OSS prekybos sandorius.